Druhé WMCQ – modern

Druhé letošní WMCQ se konalo na nejlepší site u nás a to v Pohybovém Centru na Chodově. Tento turnaj byl ve formátu modern a i díky skvělému promu foilového Abruptu se na turnaj sjelo celkem 157 hráčů.

My jsme vyrazili ve složení :

Tomáš Vitvar : 4-2 – Grixis

Jarda Šírek : 2-4 – Bant Company

Franta Kožuch : 2-4 – UWR control

Dan Němec : 0-4 – Merfolk

O tomto turnaji opravdu není co moc psát. Vůbec se nám nepovedl a tím, že jsme to tak napůl brali jako výlet pro promo, nás to ani moc nemrzelo. Tomáš se rozehrával, ale také potřeboval i on domů, tak jsme to všichni po 6 kole dropli.

Celkově se jednalo o největší WMCQ co se návštěvnosti týče, prostor super a i hry byly parádní. Bohužel nenahranost formátu se projevila naplno. No co už, o víkendu prefko, tak je se na co těšit.

EDH King 5

Po delší pauze jsme uspořádali další turnaj v u nás populárním EDH formátu. Tentokrát v Chomutově a to v hospůdce U Lípy. První turnaj v téhle čtvrté cenové, ale nemělo to chybu. V Lípě nám absolutně nic nechybělo a vlastně pro nás ideální místo. Nekuřák + kuřák, parkování přímo u sajty, hned autobusák a vlakáč pro ty kteří nemají auto. Jídlo taky v pohodě, takže všechno na pohodu.

Dalším překvapením byla účast, celkem 18 hráčů našlo cestu a opět ze všech možných okolních měst. A ještě větším překvapením bylo zjištění, že z 18 hráčů je 17 typů commanderů.

Turnaj byl nastaven na 5 kol, abychom si všichni pořádně zahráli. Vše běželo jako po másle a když i David Palán za mnou přišel s tím, že vyhrál před časovým limitem, tak to už byla opravdu známka toho, že vše beží jak má :-)

Nejlepším EDH hráčem tohoto turnaje se nakonec stal Michal Kalužný, který tak zopakoval svou výhru na turnaji v K. Varech. Gratulace!!!

1 – Michal Kalužný – Karador, Ghost Chieftain

2 – Lukáš Húska – Animar, Soul of Elements

3 – Jakub Jandík – The Gitrog Monster

Díky moc všem za skvělý turnaj a slibuju, že EDH bude častěji