GP Praha 2015 a my

Poslední prázdninový víkend a místo rodinných akcí jsme vyrazili na největší magic událost na jakou se lze podívat. Velké Grand Prix v Praze Holešovicích. Turnaj probíhal již od pátku, ale v sobotu byl main event – standart. Jedním autem vyrazil Franta Kožuch a Jarda Šírek z Kadaně, kdy po cestě vzali Tomáše Vitvara. Druhá početná výprava ze Žatce se vydala po své ose ve složení : Dan Němec, Honza Němec, Jakub Jandík, Petr Chládek a Honza Škramlík.

Turnaj se ukázal jako obrovský a velký prostor holešovic jako nedostačující tak velkému zájmu hráčů. Bylo plno a to tak, že i na hlavní event jste se museli registrovat minimálně den dopředu, protože v den konání bylo prostě vyprodáno. 1500 hráčů hlavního turnaje a stovky hráčů turnajů vedlejších. Na to bohužel doplatil Jarda Šírek, který se neregistroval dopředu a na hlavní turnaj se tak už nedostal. Z toho plyne ponaučení :-)

Lidí a balíčků bylo opravdu mraky, rozepisovat je nemá ani smysl. Já sám jsem hrál proti rusovi, němci, polákovi, chorvatovi, švýcarovi a taky proti domácím. Pokusím se jen sepsat výsledky všech než turnaj ukončili :

Franta Kožuch –  4 – 4 – drop  (  GR devoution )

Jakub Jandík – 2 – 4 – drop ( UWg heroic )

Honza Němec – 4 – 5 / GR devoution )

Dan Němec –  3 – 6 ( monoR )

Petr Chládek – 3 – 6 ( esper dragons )

Honza Škramlík – 5 – 4 ( hangarback abzan )

Ostatní se pak účastnili spousty vedlejších turnajů, které byly opravdu luxusně hodnocené a odnesli si tak spousty pěkných karet. Jinak na takto velkých turnajích je již tradice množství prodejců, a seženete opravdu všechno a za skvělé ceny. Opět jsme jeli domů všichni bez koruny, ale bohatší o plných nových karet.

Další skvělou akcí GP jsou podpisové akce kreslířů karet. Na tuto akci dorazili opravdu dobří autoři karet a to i jeden z těch nejslavnějších Rob Alexander. dále pak Chris Rahn, Viktor Titov a Jesper Ejsing. Po kliku se vám zobrazí jejich díla.

Rob Alexander

Rob Alexander

Akce to byla obrovská a opravdu kdo se mohl přijet alespoň podívat, jako Tom Visinger, určitě neudělal chybu. Na příští GP v Praze se doufám potkáme ještě ve větším počtu.

 

WMCQ Praha a naše výprava

Je to hodinka co jsem dorazil domů z dalšího WMCQ a sepisuju tento krátký report. Pro ty kteří nevědí o co jde, tak je to první ze tří turnajů o místo v národním teamu na mistrovství světa 11.-13.12.2015 v Barceloně.

Dnešního turnaje ve formátu standart se zůčastnilo 114 hráčů. Z našeho okolí na turnaj vyrazil Jakub Jandík, Jarda Šírek, Dan Němec a já, Franta Kožuch.

Jako na každém WMCQ je za vstupné pěkný bonus v podobě foilové karty, tentokrát to byla foil Thalia (díky Zbýšo za foto )

Turnaj se hrál na 7 kol a protože standart nepatří mezi naše formáty, bylo to i na výsledcích znát:

Dan Němec :  2-5 (BR Dragons)

Jakub Jandík : 2-5  (Tained Remedy šikana)

Franta Kožuch : 3-3-1 (GRW Dragons)

no a nejlépe se vedlo Jardovi Šírkovi. Ten měl v posledním kole 5-1 a musel vyhrát pro postup do topky. To se mu bohužel nepovedlo a tak nakonec krásné 15 místo ( 5-2 ) a 9 boosterů. Ještě třeba poznamenat, že Jarda hrál Temur aggro vlastní výroby. Velká škoda ale i tak moc pěkná práce.

Parádní trénink před GP Praha za týden. Akce to bude opravdu velká, zážitek ještě větší. Kdo má ruce, nohy, trochu peněz na nějaký side event, tak tam musí být. Těším se s váma za týden.

EDH King 4

Asi v jedné z nejteplejších nedělí v tomto roce jsme uspořádali další pokračování EDH Kinga. Tentokrát jsme změnili lokál a to na restauraci Mertin. I v tomto teple se sjelo na 20 hráčů ze všech koutů a poprvé i kluci z Teplic.

Opět bylo o co hrát a to na pět kol:

Rozepisovat rozmanitos balíčků je opravdu zbytečné a tak jen soupis top 3 a celková tabulka

1 -  David Hobrlant  – Anafenza, the Foremost

2 -  Franta Šimek – Prime Speaker Zegana

3 -  Lukáš Húska – Animar, Soul of Elements

 

 

 

Prerelease Magic Origins

Z malým spožděním jsem sepsal krátký reportík z prefka nového a posledního core setu. Ikdyž sada na první pohled vypadá slabě, opak je pravdou. Karty jsou tu opravdu pěkné a to jak na standart tak na drafty a sealed turnaje. Bohužel prefko bylo 11.7., tedy hned na začátku prázdnin, což se projevila v návštěvnosti.

Celkem se nás v Hřebíkárně sešlo 12. Turnaj běžel jak má a po posledním čtvrtém kole se na pomocné body se skóre 3-1 stal Štefan Hološka z jeho dvěma Chandrama. Gratulejeme

Ješte, tady je i vidět jak z jednoho boosteru za účast se dá otevřít krásná foil Nissa :-)