JOURNEY INTO NYX PRERELEASE Chomutov

V sobotu 26.4.se sešlo skvělých 12 hráčů v Chomutově na prerelease nové sady Journey Into Nyx. Hrálo se na 4 kola a vše šlapalo jak po másle. Příchodem této sady můžu říct, že Theros blok je najednou super. Těším se na drafty s touto sadou, bude to opravdu zábava.  Náš turnájek bez problému vyhrál Petr Jahoda, kterému tímto gratuluju :-)

Výsledky turnaje :

Vše probíhalo v naprosté pohodě a tomu svědčí i fotky kluků hrajících na čerstvém vzuduch. Díky všem za pohodovou sobotu a budu se těšit s váma na draftu.

Velikonoční EDH v Karlových Varech

Na tradiční velikonoční turnaj v Karlových Varech se sjelo pěkných 21 hráčů. My jsme na něj vyrazili v hojném počtu 4. Turnaj se konal v pěkných prostorech místní restaurace Novissimo, kde nechybělo nic k magikovému štěstí. Hrálo se celkem na 6 kol a ceny byly velice pěkné, včetně vyrobeného velikonočního MtG trička pro vítěze.

První kola opravdu byla dílem náhody, když jsme se v prvím kolem potkali všichni proti sobě. Takový Jarda Šírek si z 6 zápasů zahrál 3 proti nám všem :-)

EDH balíčků bylo opravdu hodně a nebyl žádný, který by nějak převažoval. Hrálo se prostě všechno a některé byly opravdu nápadité a vtipné.

Po tuhém posledním kole, kde jsem hrál proti místnímu neporaženému Škodákovi se lámal chléb. Vyhrál jsem po pěkných dvou zápasech 2:0 a ikdyž jsem měl 5:1 jsem myslel, že jsem si uhrál nádherné druhé, třetí místo. K mému překvapení jsem díky pomocným bodům celý turnaj vyhrál. Ani ostatním se nevedlo zle, a Franta Šimek skončil na parádním 4 místě. Ještě tedy naše celkové umístění :

 

1 – Franta Kožuch

4 – Franta Šimek

12 – Jarda Šírek

15 – Daniel Štecher

Nepovedené PTQ Portland Praha

Po delším čase jsme se rozhodli, že vyrazíme do Prahy na vždy dobře obsazené a dotované turnaje PTQ. Pro pár znás to byla velká nostalgie, protože se turnaj konal v areálu Menzy, kam jsme jako mladíci jezdili pravidelně na MČR v MtG. Tentokráte si vítěz krom displeje aktuální sady odnášel i letenku do ameriky. Turnaj se konal ve formátu sealed, který nehrajeme vůbec, ale vyzkoušet štestí a zahrát si chtěl každý z nás.

Na turnaji se nám ale vůbec nedařilo, v podstatě asi nejhorší turnaj kde jsme společně byli.   Holt jsme zaplatili daň za tento formát, kde jsme asi netušili, jak si postavit balíčky, a nebo, jsme měli všichni smůlu na karty.

Složení a výsledky :

Franta Kožuch : 0-3 – drop

Jarda Šírek : 2-3 – drop

Pavel Kožula : 1-2 – drop

Franta Šimek : 1-2 – drop

No snad na dalším turnaji budeme mít víc štěstí a nebo skillu :-)