Můj první Vintage turnaj

23.3.2014 se v Praze v Černém Rytíři konal vintage turnaj. Vždy to byl můj sen vidět Power 9 v akci, natož si turnaj zahrát. Po mém návratu k MtG jsem si postupem času udělal párkrát radost a dnešním dnem vlastním zatím 4 kousky z P9. Proto jsem neváhal a na turnaj vyrazil karty prohnat po stole. Vyrazil s tím, že prohraju vše co se dá, ale zkušenosti a radost z toho, jaké nádherné karty mají lidi, byla silnější než samotmé zklamání z proher.

Celkově to nebylo až tak zlé, a domů jsem dorazil se skórem 2-3. Pokusím se v krátkosti popsat jednotlivé matche a přikládám odkaz i na můj balíček.

Match 1 ( 0 – 2 ) Mono White Aggro

- v prvním zápase převládla mírná nervozita a trošku nezkušenosti. Nechodili landy a soupeřovo land destrukce (4xWasteland,4xGhost Quarter,1xStrip Mine) s kombinací karet jako Thalie byla pro mě smrtící. Sice jsme si zahráli po zápase ještě jednou a tam to bylo už o jiném, nicméně jsem prohrál.

Match 2 ( 2 – 1 ) Mono Black Storm

- soupeř byl na vintage turnaji stejně jako já poprvé, a tak vyhrála asi jeho nezkušenost z balíkem a nějaké moje countery :-)

Match 3 ( 2 – 0 )  WG aggro

- tady jsem tak nějak neměl problém. Abrupty byly super a kombo v jednom kole : Vendulka v soupeřovo kole, v mém útok, pak Time Walk, odtap + landa + Snapcaster na Time Walk: výsledných 9 live z jednoho mého kola bylo fajn :-)

Match 4 ( 0 – 2 ) UB Storm

- v tomto matchy jsem neměl skoro šanci, nevěděl jsem jak na to zahrát a to ani po sidu.

Match ( 0 – 2 ) Snapcaster Control

- no a tady borec co hraje a jezdí po světě s tímto deckem, prý měl dneska velkou smůlu. V prvním kole jsem dostal kombem Voltaic Key + Time Vault, a ve druhém kole land+black lotus – Jace + Force of Will na můj Force of Will a bylo po zápase. Brainstom každé kolo v tomto formátu je smrtící.

Tady je link na můj balíček :  TADY

 

Celkově musím říct, že je formát opravdu super, když člověk má ty karty :-)  Soupeři se k sobě chovají hodně s respektem a velmi přátelsky, asi i proto je Vintage brán jako královský formát.