EDH King Chomutov

Opět v pěkném a útulném prostředí Hřebíkarny v Chomutově se konal v sobotu 23.8.2014 první větší turnaj v EDH. Celkem se sešlo pěkných 14 hráčů a to včetně výpravy z Karlových Varů. Turnaj byl domluven na 5 kol. Bylo opravdu o co hrát a tak šlo pomalu pryč i kamarádství. Například klášterec viděl velkého konkurenta v jejich kamarádovi Pavlovi Kožulovi a tak mu pro jistotu nevzali žádný domluvený balík na půjčení :-)

Ceny byly :

1 místo - Scalding Tarn

2 místo - Flooded Grove

3 místo - Maelstrom Pulse

Do posledního kola se bojovovalo o první místo a to vybojoval Jaroslav Šírek se svým novým sliver EDH deckem. Celkové pořadí tedy je :

1 – Jaroslav Šírek – sliveři

2 – Franta Kožuch – Geist

3 – Honza Umlauf – Vendilion Clique

Díky všem za skvělý turnaj a příště vyrazíme do Varů urvat další triumf. A ještě celkové výsledky :

 

 

WMCQ Praha – první turnaj

V neděli 17.8.2014 se v Praze konal první z turnajů série WMCQ. Jako vždy se konal turnaj ve formátu standart, ale netradičně v nových prostorách, které pořadatel připravil. Musím říct, že opravdu na lepším místě jsem ještě nehrál. Nechybělo opravdu nic. Klimatizováno, hodně prostoru na hraní, skvělé sezení, všude TV s časem, pairingy v mobilu a také skvělá restaurace. Opravdu toto se organizátorům povedlo a doufám, že v tomto prostoru se bude již konat každá další větší MtG akce.

Na turnaj jsme vyrazili v tomto složení :

Tomáš Visinger (Jund Monster)

Jarda Šírek (Jund Monster)

Franta Kožuch (BW midrange)

Petr Legat (Mono Red)

 

 

Turnaje se účastnilo nádherných 171 hráčů a to asi i díky skvělé kartě ke vstupnému a to foilovému Geist of Saint Traft. Turnaj se tak hrál na 8 kol a top8.

Jako vždy jsme se všichni potrápili na začátku turnaje, ale konec byl již lepší. Výsledky odpovídali tomu, že formát nehrajeme a díky chybám při hře (a Tomovo prvnímu Game Loosu :-) ) jsou výsledky následující a odkaz na kompletní standingy po 8 kole je ZDE

22 místo JARDA ŠÍREK – 16 bodů

41 místo PETR LEGAT – 15 bodů

66 místo FRANTA KOŽUCH – 12 bodů

129 místo TOMAŠ VISINGER – 6 bodů

Na konec bych chtěl říct, že tento turnaj se maximálně povedl po všech stránkách a spokojeně všichni po cestě zpět dávámé čínu již v nám známé restauraci na Barandově. Díky všem za super den a v půlce září jedeme opět do Prahy na třetí kolo WMCQ, druhé bohužel je v Brně.