WMCQ Praha – standart

V sobotu 18.6. se v Praze konal první ze tří letošních WMCQ turnajů. Pořadatel byl Černý Rytíř a jejich tradiční místem je tak dejvická Menza. Turnaje si opět mohli zahrát všichni kteří za poslední sezonu nahárli více jako 300 bodů. Celkem se sešlo tuším 127 hráčů a hrálo se na 8 kol, prý kvůli buyům a TOP8.

Díky paradnímu promu a i přes vyšší vstupné jsme vyrazili v pěti lidech a na místě se ještě přidal Dan Němec. Ale, Tomáš Vitvar jel na tento turnaj pískat, David Hobrlant a Tomáš Vitvar jen pro promo a pak jeli na EDH turnaj do rytíře. Standart jsme tedy hráli jen já, Jakub a Dan.

Franta Kožuch : 3-1-2 drop (nechtěl jsem hrát dál aby se na mě čekalo) – GW Tokens

Jakub Jandík : 3-3 drop – BU control

Dan Němec :    4-4 (chybí na fotce, ještě tou dobou hrál) – Bant Company

Grand Prix Praha 2016

Největší kartičkový svátek který u této hry můžete zažít je na GP turnaji. Po roce další turnaj v Praze a my skoro rok natěšeni na to, jak si užijeme tento velký magikový svátek. Letos se turnaj přesunul do Letňan, do veletržní haly. Díky tomu se vešlo více hráčů a vše bylo prostornější než posledně.

Tradičně turnaj začíná již v pátek svými side eventy (doprovodné turnaje) na které jsme se těšili a chtěli tak něco natrénovat na hlavní sobotní turnaj.

V pátek ráno jsme tak vyrazili ve složení Franta Kožuch, Jarda Šírek a Jakub Jandík. Ten se jel v pátek jen podívat, a pak do kina. Turnaj začal hned raním Early turnajem, který se hrál single eliminací, tedy prohra a konec. Skvělé je, že za tento turnaj se také dostávala turnajová podložka s Geistem. Tady já i Jarda padáme hned v prvním kole. Následuje další turnaj, teď již Arena, kde se hrají vždy 4 kola a podle bodů se dostávají turnajové peníze, za které si můžete sami vybrat cenu v prize wall. Po zkušenostech je vždy nejlepší výběr právě v pátek. Cena za tento turnaj byla 450 korun.

První Arénu se dařilo mě a se skórem 3-1 si odnaším 200 turnajových bonů :-) a na prize wall jsem uzmul 2x balení FtV Annihilation.

V druhé Aréně se daří Jardovi, a také s 3-1 si vydzvedává 2x SoI Fatpack.

Tím jsme první den dali 9 kol legačky a byli tak nějak seznámeni s balíčky, na které budeme v sobotu narážet. Unaveni s cesty a hraní, vyrážíme na hotel ješte s naším kamarádem Zbyškem. Ve skvěle vybraném penzionku (díky Zbýšo) ,u pivka a fotbalu, probíráme den, upravujeme lehce balíčky a sideboard a jdeme spát.

Mark Tedin

Sobotní hlavní turnaj již začíná v 9 ráno a tak brzké vstávání a cesta na místo. 1477 hráčů Legacy přijelo měřit síly. Na turnaj ještě doráží Petr Chládek a Honza Němec. Jakub se rozhodl hrát side event v sealed o pěkné ceny, a ten nakonec vyhrál. Odnesl si expediční shocklandu a abrupt decay. Pěkně připravený GP balíček za návštěvu GP (foil Stoneforge Mystic,Geist podložka,propiska, zapísník na životy) nám hned zvednul náladu a pak již starujeme samotné hraní a prvním kolem.

Turnaj běžel jak na běžícím páse a po prvním dni a devíti kolech jsme dopadli takto :

Franta Kožuch (4C Delver) :  5-4  (607místo)

Jarda Šírek (Infect) : 4-4 drop  (874místo)

Petr Chládek (Reanimator) :  5-4  (563místo)

Honza Němec (Elves) :   3-6  (xxxmísto)

Do druhého dne tedy nikdo z nás nepostoupil a tak po dvou dnech unaveni, vyhraní a plni skvělích herních momentů ještě obíháme naposled spousty obchodů, utrácíme poslední peníze, protože tady se dá sehnat úplně vše a za opravdu skvělé ceny, vyrážíme domů. Opět top akce a již teď se těším na teamové GP v Holansku na které vyrážíme v listopadu.

PPTQ Žatec pro PT Honolulu 2016 – Sealed Deck

Další žatecké PPTQ jsme naplánovali na 28. května a již tradičně ve formátu sealed poslední sady Shadows over Innistrad. Sada je to hodně povedená zvláště na tyto formáty a tak bylo o co hrát. Asi i díky pěknému počasí se na turnaj sjelo o půlku méně hráčů než posledně a to 17.

Turnaj probíhal jako po másla a to i díky skvělému judge Davidu Záleskému. Jako pomocný přijel náš judge Tomáš Vitvar, a díky nízkému počtu hráčů se nakonec rozhodl hrát turnaj.

Po pěti kolech se tam do top8 probojovali v tomto pořadí :

1 – Jan Škramlík

2 – Martin Hrycej

3 – Jarda Šírek

4 – Tomáš Langer

5 – Tomáš Vitvar

6 – Jan Schneider

7 – Paul Kecke

8 – Vláďa Nový

V topce byly boje opět po draftu zajímavé a na finalový stůl se proti sobě postavili Vláďa Nový a Martin Hrycej. Vláďa se rozhodl již nevyrážet na další RPTQ, a díky tomu přenechal výhru Martinovi, který se tak stal vítězem našeho PPTQ.

Děkuju všem za účast a doufám, že na dalším PPTQ se opět potkáme, termín a info jsou již na našich stránkách na tomto odkaze :  PPTQ Žatec pro Dublin 2017