PPTQ Chomutov

V sobotu 20.6.2015, se konalo druhé chomutovské PPTQ. Formátem byl sealed a top8 draft. Den před konáním se muselo najít nové místo a vše se tak narychlo přesunulo na chomutovské náměstí do restaurace Grande. Celkem si na tento turnaj našlo cestu 20 hráčů ze všech koutů (Praha, Plzeň, Žatec, K.Vary atd.) včetně skvělého judge Milana Majerčíka. Turnaj tak šlapal přesně podle plánu, naštěstí nikdo nerozbalil nic tak super drahého aby dropnul a turnaj pokračoval na 5 kol v plném počtu.

Opět bylo o co bojovat. Krom slotu na RPTQ, se také hrálo o pohár pro vítěze Chomutovského PPTQ, boostery a o skvělé tokeny od yummytokens.eu

Do TOP8 se nakonec probojovali:

P. Jahoda, J. Schneider, K. Celikovská, L. Platzer, M. Mede, J. Jandík, M. Brejcha, M. Hrycej.

V pěkném finálovém boji tak proti sobě stanuli oba Martinové a to Martin Mede a Martin Hrycej. Lepším a štastnějším se tak nakonec stal MARTIN MEDE.

Gratulace vítězovi a všem moc velké díky za účast. Budu se těšit na další PPTTQ z vámi.

Hoblajzův reportík z Prague Eternalu

Jako jediný zástupce z naší commanderské enklávy jsem se zúčastnil side eventu na Prague Eternal, kterého se vzhledem k probíhajícímu modernu a vintage (vintage report viz. František umístěný v Top 8 a gratulace) zúčastnilo pouze 10 hráčů. Žádný z commanderů se nevyskytoval ve více verzích a balíčky tak byly velmi rozmanité. Pokusím se popsat mé zápasy, kterých bylo celkem pět. Budu vždy uvádět název commandera, který proti mně stál.

  1. Vendilion Clique

Balíček pracující na combu vytáhnout pomocí Polymorphu nebo Proteus Staffu Emrakula, která byla jediná bytost v tom balíku. Na potřebné ničení bytosti nebo dání bytosti do spodu knihovny soupeř používá buď Vendulku nebo mé bytosti, kterých se zmocní. První kolo začínám dobře a mám tlak. Soupeře dostanu na 5 životů. Pak hop a kouká na mě na stole Emrakul, to čumim jak puk. Emrakul zaútočí a mě na stole zůstává pouze Siege Rhino. Na ruce mám Temple Garden a 3 životy. Soupeř má tapnutého Emrakula a pak ještě Mutavault a Mishra’s Factory. Říkám si, že to se mnou nevypadá dobře. Líznu si však topdeck v podobě Berserku a soupeře díky němu zabíjím nosorožcem přesně za pět, jelikož soupeř blokoval jen Mutavaultem, který ještě nafoukl Mishrovkou, ale nebylo mu to nic platné. Mě zůstává 1 život. S velkým oddechem jsem první hru vyhrál díky topdecku. Další dvě hry jsem však takové štěstí již neměl a Emrakul mě udolal.

První zápas prohrávám 1:2.

  1. Olivia Voldaren

 

Tenhle duel mě balíček zradil, kdy při první hře přišly pouze tři landy a po Damnation ze strany soupeře jsem se už na nic nezmohl a ve druhé mi zase krom 4 karet přišly jen samé landy. Nepomohla ani Sylvanka a Olivia mě v obou kolech celkem bez problémů ujezdila.

 

Druhý zápas prohrávám 0:2 a už maluji čerta na zeď.

 

  1. Child of Alara

 

První hru bez nějakých problémů vyhrávám, soupeř se podivuje nad tím, že se mu nespustí funkce commandera, když mám Anafenzu na stole. Judge mu to vysvětlí. A celkem hladce vyhrávám. Druhou hru mám pomalý start a mizivý tlak, což ústí v to, že soupeř vyloží Griselbranda, prolíže se k Doomsday, které zahraje a ještě v tom samém kole vyloží Laboratory Maniac a s pomocí tríčků si hned dolíže zbývající karty a vyhrává. V třetím kole se můj tlak zastaví na jednom životě soupeře, na ruce žádná karta. Několik kol mě drtí 1/1 token soupeře, až si nejdříve líznu Diabolic Intent, poté asi za další dvě kola teprve bytost. Bytost obětuju do tutoru, najdu si Siege Rhino, který soupeře zabíjí. Soupeř při podání ruky zlostně vykřikne „fuck“, za což se později omlouvá.

 

Třetí zápas konečně vyhrávám, a to 2:1.

 

  1. Rafiq of the many

 

Konečně potvorový souboj J. Začínám a ze startu jdu hned do tlaku, kterýžto podpořen Swordem of Body and Mind resultuje v mé celkem hladké vítězství. Druhé kolo už to tak slavné není a po mém vlažném začátku dostávám od Viridian Corrupted posilněného Swordem of Fire and Ice a s Rafiqem na stole za 10 poisnů. Třetí hru počáteční várku elfů soupeře spláchne Toxic Deluge a Anafenza s již posíleným Elfem soupeře dotluče.

 

Čtvrtý zápas vyhrávám 2:1.

 

  1. Karador , Ghost Chieftain

 

Soupeř se při pohledu na mého commandera zhrozil, stejně tak jako vždycky Kalužnák J. I zde to byl potvorový souboj. První hru jedu s Anafenzou s oblečenou Jittou a elfem. Soupeř má na stole Sylvan Caryatid, Spike Feeder, Birds of Paradise a vykládá Reclamation Sage a ničí mi Jittu, na které mám jen dva countery. Mínusuju Birds a Sage (což jak jsem v dalším kole zjistil, byla velká chyba). Ve svém kole útočím a nechám soupeře hrát. Ten vykládá Archangel of Thune a hle, spolu se Spike Feederem combíčko na nekonečně životů a nekonečně posilněné bytosti. Ničení z mé strany nepřichází a soupeř vítězí v dalším útoku. Další dvě hry mi to však chodí dobře a vždy je Anafenza na stole ve druhém kole, což soupeř doprovází nesouhlasným kýváním hlavy.  Anafenza soupeře drtí posilněná Swordem of Body and Mind, respektive Jittou a vítězství si pohlídám i nějakým tím ničením.

 

Pátý zápas také vyhrávám 2:1.

 

Po špatném startu mi tak závěr turnaje vyšel a v součtu jsem obsadil 4. místo, což po špatném začátku hodnotím velmi kladně. Dosáhl jsem jako poslední na prize money, v tomto případě kredit do Najády. Doufám, že jste se u čtení reportu moc nenudili a příště se snad na podobném turnaji sejdeme ve větším počtu. Na závěr děkuji všem, kteří mi na turnaj zapůjčili karty.

Prague Eternal 2015

V neděli 14.6.2015 se konal další velký český event Prague Eternal. Jako vždy, už od pátku, napříč všemi formáty: Legacy, Modern, Vintage a Commander. Opět na turnaj dorazila velká spousta zahraničních hráčů a tak bylo o co hrát. Ceny byly hodně slušné, celkový prize pool najdete ZDE .

Na tento turnaj jsme nakonec jeli pouze dva, David Hobrlant na Commnader s Anafenzou a Franta Kožuch na Vintage s UR Delverem

Tady trošku rozepíšu své zápasy. Hrálo se na 5 kol.

1 Kolo : nějaký rakušák a hrál Gush Mentora

První hru toho moc nepředvedl a díky nedostatku many a mým counterům si nezahrál. druhé kolo soupeř začal Fetch+Mox a já ve svém prvním kole odpověděl : Fetch-Black Lotus na Dack Feydena a vzal si jeho Mox :-) . Pak se hra přelévala, ale potom co jsem si dal ultimátku na Dackovi a soupěř měl na stole Jace, jsem poslal na Jace Sudden Shock a vzal si ho pod kontrolu, soupěř uznal prohru. Vyhrávám tak 2 : 0

2 Kolo : domácí hráč Jirka a hrál MUD

první hru soupeř začal Mishras Workshopem + Mox+ Mox a Chalise na 0 +Thorn of Ametyst. Dost věcí na první kolo a tak já svém prvním odpověděl Delverem :-) . Ve druhém on nic, já flip delvera a šup na stůl druhéhu. Pak flip hned druhého a už jsem ho ujezdil. Po sideboardu začal, čelisti na 1, já counter (FoW). Já ve svém opět Delvera. Soupěř pak Kuldohu Foremastera a já ve svém Mox a land a Dack a Kuldoha byla moje. Soupěř podal ruku a konec. Opět tak vyhrávám 2 : 0

3 Kolo : pořadatel Jan ZUZY Zuskač se svým Gush Mentorem

Tady to byla opravdu bitva se vším všudy. Spousta counterování, lízání atd. Nakonec ho moji Young Pyromanceři dali a tak k mé velké spokojenosti jsme dal i jednoho z našich nejzkušenějších vintage hráčů 2 : 0

4 a 5 Kolo jsem již nemusel hrát a po domluvě na remízách jsem si tak již po třetím kole zajistil TOP 8

V Top 8 jsem dostal Doomsday combo a protože jsem proti tomu nikdy nehrál, doplatil jsem na nezkušenost a taky na manu :-) , prohrávám tak 1 : 2

 

Celkově tedy končím spokojený na cenách a na krásném 6 místě

 

Svůj krátký reportík taky doplní David a podělí se o zkušenosti z EDH turnaje, kde se hrálo na 4 kola. Ikdyž to tak ze začátku nevypadalo, vždy když jsem prošel kolem, měl na stole proti sobě Emrakula :-)David urval nakonec 4 místo.

Sepisovat EDH deck list není jen tak, zvlášt když zjistíte, že vám jedna karta v decklistu chybí :-)