Commander 2014 v Chomutově

V neděli 16. listopadu, tedy den před statním svátkem jsme si dali sraz v Chomutově Hřebíkárně, abychom proti sobě zahráli multiplayer commander decky. Na turnaj nás dorazilo celkem 11 a tak jsme vše rozhodili do tří skupin. Začátek byl někde před jedenáctou a ač turnaj byl na tři kola, domů jsme se dostali na osmou večer :-)

První místo si nakonec po pěkném boji odvezl Vláďa Nový, kdy po pěkné finálové bitvě porazil Pavla Kožulu. Celkové pořadí do cen :

1 – Vláďa Nový

2 – Pavel Kožula

3 – Jarda Šírek

4 – Franta Kožuch

5 – Dan Štecher

Vláďa si odvezl jako hlavní cenu Holiday Gift Box a za druhé místo Pavel 4x boostery KTK. Ty hned rozbalil a 2x fetch :-)

Díky všem za účast a musím říct, že další takový turnaj už kupuju přesípací hodiny na časové limity hráče na své kolo :-)

Prague Eternal season 2

Opět sepíšu krátký report ze své cesty na druhý ročník Prague Eternalu. Tentokrát se organizátor rozhodl turnaj uspořádat pouze ve formátech Legacy a Vintage. Vše se odehrálo v nových prostorech rehabilitačního centra, které je opravdu nádherné a reprezentativní. Na turnaj se sjelo spousty hráčů z ciziny a tak bylo o co hrát.

Já na turnaj vyrazil z noci postaveným 4 barevným balíčkem okolo Dark Confidanta a Shamanů + goyfové a blesky.

Ceny byly opravdu luxusní, což na hlavní turnaj legacy v sobotu přilákalo cca 150 hráčů. Bohužel jsem neměl čas v neděli a tak jsem vyrazil pouze v sobotu na Vintage side event.

Tady bylo opět na co koukat, karty nádhera a viděl jsem i takové věci, jako :  Chybí mě dvě Mishras Workshop, jdu je koupit :-) ) atd.

 

K samotným hrám.

1 kolo jsem dostal vítěze první sezóny. Tuším němec, který hrál artefaktový MUD. S tímto balíčkem si můj věděl rady a celkem v pohodě ho porážím 2 : 0 . Už teď jsem byl spokojený s výsledkem.

2 kolo jsem si zahrál pro anglánovi, který hral již teď klasický delver s takovou blbou commonkou :-) ) a to Treasure Cruise. Tohle musí na modernu a možná i na legacy zabanovat. Je to šíleně silný na těchto formátech. Co teprva tady na vintage. Šílený. 0 : 2

3 kolo hra s Ivanem Stanoevem, majitelem Černého Rytíře. Naprostá pohodička, jen tady jsem měl strach o své karty. Ivan je proslulý svým mícháním karet, které opravdu dává karám zabrat. Bylo to vidět i na jeho Black Lotusu, který byl z bety ale díky hraní a míchání vypadal opravdu jako Alpha :-) . Nicméně jeho MUD opět v pohodě 2 : 0

4 kolo jsem hrál ze Zuzym, což je pořadatel Prague Eternalu a jeho opravdu pěkný UR delver (opět Treasure Cruise) mě úplně v pohodě vyprovodil 0 : 2

5 kolo Jace Control. Tady jsem hráče znal již z minula, ikdyž jsem proti němu nehrál. Nádherné karty, pohodový hráč. Za stavu 1-1 jsem začínal a úplně nádherná start ruka. Black Lotus, 2xfetch, Dack Feyden, Dark Confidant, Mox Jet a Bolta. Začal jsem fetch + lotus na Dacka – Force of will a zahozená Force of will. Ze zbylé modré z lotusu + Mox a šup tak Dark Confidanta – Force of Will zahozená Mental Mistep. No a dohrál jsem. On prostě měl na startu 3x Force of Will :-) )

 

Opět parádní turnaj, asi 6 stánků s kartama a skvělá atmosféra. Příště to bude lepší :-)