Tiny Leaders ve Varech

V neděli 7.2 pořádali kluci z varů turnaj v novém formátu Tiny Leaders. Je to takové poloviční EDH a i u nás se pomalu začíná rozmáhat. Na turnaj vyrazili tedy dva hráči z chomutova a dva z kadaně.

Jarda Šírek – Merieke

Franta Kožuch – Shu Yun

Láďa Pohořalý – Animar

Tomáš Visinger – Toshiro

Tradiční místo varské restaurace Novisimo tak přilákalo celkem 14 hráčů a po domluvě se hrálo celkem na 5 kol. Tím, že jsme tento formát v podstatě nehráli, a já, si dokonce balíček stavěl večer před, jsme moc nevěděli co nás čeká. Typů balíčků bylo hodně a kola byla opravdu zajímavá. Dost her jsem i já vyhrál jen opravdu těsně a nebo po malých chybách soupěřů. Celkem se ale zadařilo a tak umístnění :

Franta Kožuch – 1. místo

Láďa Pohořalí – 4. místo

Jarda Šírek – 7. místo

Tomáš Visinger – 11. místo

A ještě celková tabulka + generálové (thx Kuba)

Díky klukům z varů a na dalším turnaji se zase uvidíme.

Czech Vintage and Legacy Series 1 v Praze

30 a 31.1.2016 se konala v Praze v Najádě další ze série Czech Vintage and Legacy Series. Sobota byla pro nás out, legacy tu zatím nikdo nehraje. Za to neděle, ta už stála za výlet. Na programu dne byl EDH turnaj a Vintage + první turnaj v Old School Vintage. Na EDH jsme vyrazili 4 a na vintage i old school jen já. Seznam balíčků a commander hraných námi na turnaji :

Jakub Jandík – Dragonlord Ojutai

Jarda Šírek – Sliver Overlord

Tomáš Vitvar – Jenara, Asura of War

Petr Škramlík – Radha, Heir to Keld

Franta Kožuch – vintage – UR Gush a old school Bantageddon (decklist zde)

Na EDH se sešlo celkem 29 hráčů a hrálo se tak na 5 kol a TOP8. Tady se zadařilo Tomovi, který se tak prokousal až do top4. Tady pak prohrává a končí na skvělém 3 místě.

Na vintage se našlo 12 lidí a tady končím po né moc pěkném výkoně devátý. Chuť jsem si ale přijel spravit na Old School Vintage. Jedná se o nový formát, kde se smí hrát jen nějaké edice maximálně do roku 1994. Opravdu mě formát bavil a ikdyž jsem prohrál pár moc pěkných her 1-2 musím říct, že je to opravdu zábava.Vidět třeba lidi trénovat flipování pro Chaos Orbu je fakt sranda :-) . Celkem jsem tady urval z 10 lidí pěkné 4 místo.

První turnaj na který jsme letos vyrazili a myslím že se povedl. Uvidíme jak na dalších.