Druhý draftík Tarkiru

Na druhý draftík této super edice se nás sešlo 10. Jako už tradičně, bylo o co hrát. Hry a balíčky byly dost vyrovnané. Až na balíček Honzi Blažka. Ten to měl opravdu dobré a jeho B/R byl opravdu silný. Díky tomu si došel celkem v pohodě pro vítězství a s fečkou opět vyrazil do hor :-)

Díky všem za pohodový večer a na dalším draftíku se uvidíme .-)

PTQ Fate Reforged (Washington) – Praha

V neděli 19. října se konal v Praze v tradičních prostorách Menzi velký sealed turnaj. Vítěz tohoto turnaje vyhrává letenku do USA na ProTour v hlavním městě Wahingtonu. Na turnaj dorazilo nádherných 167 hráčů nejen z česka.

I výprava našich hráčů na tento turnaj byla skvělá a sešlo se nás tu celkem 8. Největší výprava byla Žatecká (4) a zbytek Kadaň (2), Klášterec (1) a Chomutov (1).

Turnaj se konal ve formátu sealed na 8 kol a pak top8 draftík. Hraní nové sady Khans of Tarkir je opravdu zábava a rozmanitost balíků je obrovská. Nebyl vůbec žádný problém potkávat 5ti barevné balíčky.

Celkově se nejlépe vedlo Jardovi Šírkovi, který poslední osmé kolo bojovol a postup do top8. Bohužel tento zápas prohrál 2-1 a místo top8 si neodnesl ani booster, který byl pro top16 hráčů. Prohra ho odnesla až na 20 místo. I tak je to skvělý výkon a dokonce o tomto matchi psali na CMUSU – link zde

Celkové pořadí všech :

Jarda Šírek : 20 místo

Franta Kožuch : 45 místo

Martin Jeřábek : 57 místo

zbytek bohužel nemám zatím kde dohledat.

První draftík Tarkiru

V pátek 10.10. jsme se sešli tradičně v Kadaňské pizza restauraci na první draftík této už teď populární edice. Sice se nás napoprvé sešlo pouze 7, ale turnaj na 4 kola byl povedený. Edice je opravdu perfektní, jak na draftíky, tak i na ostatní formáty a díky tomu se bojovalo opět až do posledního kola.

Nejlepším se nakonec ukázal bez prohry Jan Umlauf, kterého aggro se nedalo z dvěma Mardu Ascendancy zastavit. Je nutno podotknout, že Honza se v Kadani ukázal pouze dvakrát, a dvakrát vyhrál :-)

Gratulace, a budu se těšit na další draftík, přeci jen feček není nikdy dost.