Draftík War of the Spark

Páteční večer a v Kadani jsme dostali chuť si zadraftit novou sadu War of the Spark. Sada plná planeswalkerů a velká chuť je testnou. Radek všechny obepsal a šest kartičkářů poprvé vyrazili zahrát na nové místo. Tentokrát jsme zasedli na Liďáku, kde je pro nás velká pohoda. Máme to kousek, tankové pivo a skvělé hamburgery :-)

Drafítk jsme dali na 4 kola a poprvé vyzkoušeli mobilní software. Všechno probíhalo skvěle a kolem půlnoci bylo hotovo. U poslední hry, kde se hrálo o první místo, nakonec mezi Frantou a Šimpym, vyhrál právě Jarda.

Velká gratulace a díky všem, těším se na další draftíček.

War of the Spark prelease Karlovy Vary

Nová velká sada, sada plná planeswalkerů a my vyrazili na další prefko do Varů. Z Kadaně jsme jeli opět ve dvou, Já a Jarda a z Žatce vyrazil Jakub. Celkem na akci dorazilo 15 hráčů, což zajistilo 4 kola pohodového sealed turnaje. Nevím jak to wizárdi dělají, ale sada opět super. Hry byly perfektní a všechny to bavilo. Někteří měli i takové štěstí, že to skoro i vypadalo jako by si otevřeli standart :-)

Celkově turnaj vyhrál Jakub, Franta skončil na 3 místě a Jarda někde 6 místo.

Další sadou je Modern Horizon, uvidíme zda na ni vyrazíme.

Lednové GP Praha

Nový rok 2019 a hned GP v Praze. Ono to ale nebylo jen tak nějaké GP. Bylo to druhé největší GP a nějvětší GP které bylo v evropě odehrané. Celkem 2500 hráčů na main event. A to zajímavější, v poslední masters sadě, Ultimate Masters. Sada plná skvělých a silných a drahých karet, které chtěl prostě každý vyzkoušet. Proto také vyrazila jedna z nejpočetnějších výprav z Kadaně a Žatce.

Z Kadaně tradičně Franta Kožuch a Jarda Šírek. Žatec pak ve složení Jakub Jandík, Petr Jahoda, Honza Němec, Petr Škramlík

Turnaj byl opravdu velký a lidí šíleně. Bohužel se nikomu z nás moc nepovedlo a nejlepší naše výsledky byly 3-3-drop, 2-3-drop. Tím že se kompletně změnil systém turnajů od nového roku, již pro nás nemělo smysl hrát do konce a sbírat body potřebné pro vstup na Mčr.

Bohužel haly byly tak plné, že bylo v podstatě nemožné se sejít a udělat nějakou spolučnou fotku. Některé kamarády člověk ani za celý den nepotkal :-) . Pro všechny tak bylo velkou útěchou super foil promo.

 

Vánoční chaossss

Těsně před vánocemi se povedlo všem najít jeden volný večer a domluvil se dost na rychlo na vánoční chaos draftík. Celkem 6 kadaňáků a tradiční Aréna. Jsem taky moc rád, že se povedlo po letech dotáhnout ke stolu Moba, kamaráda u kterého to v podstatě kdysi asi celé začalo. U něj v pokojíčku, kde jsme na zemi hráli MtG a na střídačku u jeho počítače Herousi :-)

Potom co se nám nepovedlo rozchodit WER, jsme se rozhodli dát každý s každým. Turnaj se tak protáhl, ale stálo to za to. Hry byly hodně vyrovnané a zábavné. Každý mohl porazit každého. Nejlépe se pak ale vedlo Radkovi a Frantovi, kteří na konci měli 4-1. Bohužel pro Frantu, horší společný match, který Radek vyhrál 2-1 a celkově tedy i tento vánoční turnaj.

Gratulace Radkovi a moc velké díky všem za super večer a poslední draftík roku 2018.

Krásné svátky a ještě lepší nový rok 2019 všem

 

 

Guilds of Ravnika v Novisimu

Poslední víkend v září a hodně očekávaná sada Guilds of Ravnika. Vypadá to, že vše co v magicu vyjde jako Ravnika má skvělá očekávání a od sady se čeká, že bude více než perfektní. Proto jsme opět nelenili a vyrazili na prefko do Karlových Varů. Celkem dorazilo 14 hráčů a z našeho okolí jsme již tradičně vyrazili pouze dva. Jarda Šírek a já, Franta Kožuch. 4 kola plná skvělých her, plné velkých zvratů. Z Jardou jsme zahráli opravdu dobře, když Jarda obsadil parádní třetí místo se svým dimirem a já to celé vyhrál :-) .Opravdu nechápu jak se to povedlo, protože žádnou super kartu jsem nehrál, ale balíček šlapal jak měl. Díky všem za pěknou sobotu a klukům za pohár.

Czech Nationals Praha 2018

Další Czech Nationals, přesněji další mistrovství republiky v mtg v Praze. Opět Centrum Pohybové Medicíny, které je tím nejlepším místem pro konání takového turnaje, zvláště pak v těchto tropech.

Turnaj je dvoudenní a to, první den, 4 kola standart a 3 kola draft, druhý den, 3 kola standart a 3 kola draft.Na turnaj jsme vyrazili z Kadaně Franta Kožuch a Jarda Šírek. Žatec pak Dan a Honza Němcovi. Kadaňská dvojka jela pouze na jeden den a také hlavně pro body na další sezónu a bonusem pak bylo luxusní promo. Žatec pak jel bojovat naplno.

Standart jsme poctivě stavěli poslední dny před turnajem a test žádný :-) a podle toho taky dopadly naše výsledky.

Franta  1-1-2  a  Jarda 1-3

Kluci ze Žatce zamakali podstatně více a se skóre 8-4 pro oba tak dosáhli moc pěkného skóre a díky tomu tak mají skoro již zajištěné Nationals na další rok.

Snad tedy příští rok bude lepší výsledek a promo minimálně tak dobré jako letos :-)

Draftík Dominaria v Aréně

Po delším čase a s novou sadou přišel čas na tradiční kadaňský draftík. Původně mělo jít opět o komorní místní akci, ale hlad po draftu dohnal plné auto kluků z Varů a Ostrova. Dorazil jeden mág ze Žatce a dva z Chomutova. Tím se pole hráčů roztáhlo na krásných 11 lidí.

Draft stůl po domluvě byl jeden velký, tedy všech jedenáct hráčů u sebe. Bylo hodně těžké si něco vybrat, protože jste jisto jistě věděli, že zpět již nic nedostanete .-)

Čtyři kola plné parádních her, kopec srandy a i adrenalinu si nakonec nejvíc užil Radek Oswald, který tak celý turnaj vyhrál. Jako odměna mu byl krásný foil KARN

Na druhém místě pak Franta Kožuch a třetí Jirka Hnilička.

Díky všem za super turnaj a u dalšího se těším

Prefko Dominaria – Ostrov nad Ohří

Další sada je tady, a my vyrážíme na prefko za kamarádama do Ostrova. Sada opět hodně povedená a v místním klubu Experiment se sešlo 14 hráčů. Pohodový den, krásné hry a celkem 4 kola.

Z Kadaně vyrazil Franta a Jarda a ze Žatce jel Vláďa a Petr.

Celkově vyhrál místní Škodík, na druhém místě Jarda a já na pomocné čtvrtý, se stejným počtem bodů.

GP Amsterdam

Konec března a my po roce a půl opět vyrážíme do ciziny na GP.  Formát stejný, team sealed. Opravdu sranda formát na který ale potřebujete mít hodně nahráno. A to my samozřejmě máme :-) Tentokráte jsme si to nasměrovali do Amsterdamu. V pátek ráno odjezd a 800 km před námi. Cesta utíkala v pohodě a v pozdních odpoledních hodinách jsme se už ubytovali v jednom bytě na okraji centra.

Po pár minutách rychle na prohlídku města a taky nakoupit nějaké ty sýry a pantofle :-)   Lidí všude mraky a ještě se nám do toho tak trošku ztratil Radek, když se mu povedlo opustit tramvaj jako jedinému, protože se zablokovali dveře pro výstup a nikdo jiný již nemohl vystoupit :-)

Ještě abych nezapomněl, kluci se rozhodli po večeři a dlouhém zkoumání památek vyrazit zpět na pokoj večerní procházkou. Tak jak mě boleli nohy si budu dlouho pamatovat :-) ))

Díky Radkovi, který vybral skvěle spaní, jsme měli cestu do haly cca 10 minutek chůze. Ráno jsme vyrazili na osmou a opravdu hodně nás překvapila velikost haly. A to se hrálo jen první půlce :-)

Balíčky jsme se sestavili docela v pohodě a rychle. Nakonec jsme postavili : Jarda – RG Dino, Radek – UBR – Pirats a Franta – BW Vampires (jak jinak že :-) )

První dvě kola nám opravdu sedly, parádní výhry a vše vypadalo jako že to dnes vyhrajeme. Opak byl pravdou. Další 4 kola po sobě prohra. Opravdu to byl šok, měli jsme tolik smůly že jsme měli opravdu co dělat aby jsme to neukončili dříve. Na poslední dvě kola jsme se hecnuli a vytáhli tak ještě dvě výhry.

Celkem tedy 4 – 4

Večer jsme pak již dali večeři ve skvělé mexico restaurant a ráno hned cesta zpět.

Díky klukům za super víkend a těším se na další turnaj, prý si dáme GP Chille :-) )

Franta Kožuch, Jarda Šírek a Radek Oswald

na turnaj také vyrazili po své ose : Dan Němec, Honza Němec a Honza Škramlík

Prerelease – Rivals of Ixalan

V novém roce 2018 začínáme novou sadou Rivals of Ixalan. Na prefko jsme se rozhodli zajet do Kladna ke Zbyškovi. Účast byla slabší, z Kadaně vyrazil Jarda Šírek a Franta Kožuch. Z Chomutova pak Alenka Bočková a Láďa Pohořalý.

Celkem 18 lidí a opět povedená sada určovala zajímavé matche. Bohužel nemám žádné výsledky. Pokud si pamatuju tak já 4 místo, Jarda deváté a Alenka a Láďa nevím :-(